Dropshipping – Nowoczesny system logistyczny dla e-commerce

Autor: Jakub Świergiel 30 listopada, 2015

Dropshipping sklep internetowy

Chcesz zacząć przygodę z e-biznesem, ale nie masz pieniędzy na zakup towaru i jak go magazynować. Idealnym rozwiązaniem dla Ciebie może być dropshipping. Nowoczesny system logistyczny umożliwiający zapomnienie o wszystkich problemach związanych z zatowarowaniem itd. Zajmij się zdobywaniem klientów i promowaniem swojego sklepu.


Co to jest dropshipping

Dropshipping, jest to nowy system logistyczny mający na celu zminimalizowanie kosztów prowadzenia sklepów internetowych. Dropshipping przenosi zatowarowanie, i wszystkie aspekty logistyczne wraz z pakowaniem i wysyłką towaru na hurtownie. Dzięki temu, otwarcie sklepu internetowego jest dużo łatwiejsze i tańsze. Chodź dorpshipping jak każdy inny system ma swoje wady. Największym z nich jest brak kontroli na asortymentem sprzedawanym w sklepie. jesteśmy zobowiązani do sprzedaży towaru tylko z jednej hurtowni ze względu na wysyłkę. Co prawda istnieje możliwość powiązania dwóch hurtowni ale jest to kosztowne i trudne. Dzięki temu systemowi możemy się skupić na pozycjonowanie sklepu oraz obsłudze klienta.


Zalety i wady Dropshipping

Podstawową wadą tak jak napisaliśmy przedtem, jest brak kontroli nad asortymentem. Może to nam utrudnić rozbudowę sklepu i stosowanie niektórych metod marketingowych. Brak kontroli nad czasem realizacji zamówienia, co prawda w umowie zawiera się najczęściej czas jaki ma hurtownia na wysyłkę towaru ale i tak nie mamy pewności czy hurtownia zrealizuje to zamówienia a to my odpowiadamy przed klientem. Żeby prowadzić sklep oparty na dropshipping musimy posiadać zarejestrowaną działalność gospodarczą. Wiąże się to z pewnymi kosztami, dlatego dla niektórych to może być też wada.

Dropshipping posiada także szereg zalet. Brak inwestycji w towar jest kluczem do jego sukcesu. Każdy może zacząć prowadzić taki sklep. Płacimy hurtowni tylko za towar który sprzedaliśmy, co daje nam spore bezpieczeństwo.Możemy w pełni skupić się na pozyskiwaniu klientów. Istnieje już wiele rozszerzeń do sklepów integrujące sklep z hurtownia, niweluje to problemy ze stanem magazynowym itd.


Jak wybrać hurtownie

Wybierający hurtownie, trzeba dokładnie przeczytać umowę którą nam przesyłają. A przede wszystkim zwrócić uwagę na gwarancje i zwroty. Jak to będzie przebiegać, kto płaci za przesyłkę itd. Ważnym aspektem przy wyborze firmy do współpracy dorpshiping,  będzie czy dana firma,  która posiada odpowiednie API do naszego sklepu. Tzn. czy nasz sklep będzie można łatwo zintegrować z hurtownią, tak aby zamówienia były bardzo szybko i łatwo obsługiwane oraz żeby stan magazynowy był ciągle aktualny.
Niemniej istotnym aspektem będzie cena jaką płacimy za to, że hurtownia trzyma i inwestuje w towar. Najczęściej hurtownia dodaje koszty prowadzenia do ceny towaru jaki nam oferuje. Musimy przemyśleć czy nam będzie się to opłacać. Warto także dowiedzieć się jak u danej hurtowni wygląda z promocjami.


Dropshipping jako nauka i praca studentów

System logistyczny dropshipping jest bardzo ciekawym rozwiązaniem dla studentów, jak i osób które skończyły już studia ale nieposiadającą doświadczenia itd. Dzięki temu systemowi można nabrać doświadczenia z pozycjonowania, tworzenia sklepów, zarządzaniem stronami itd. Duże doświadczenie i możliwy zarobek.


Podsumowanie

Dropshipping szybko się rozwija na świecie jak i w Polsce. Coraz więcej hurtowi ma w ofercie współprace na tych zasadach. Możliwość szybkiego i bezpiecznego otwarcia e-biznesu przyciąga wielu młodych ludzi. Dowiedz się więcej o Dropshipping

Blog Ecreative Group

Celem tego bloga jest przekazane podstawowej wiedzy zakresu e-marketingu i webmasterskiego dla naszych klientów aby łatwiej było im zarządzać swoim biznesem

Polecane
Start E-biznes Blog poświęcony tematyce e-biznesu. Poruszający tematy e-marketingu webmasterskie.